Iskola
A Bartók Béla Bostoni Magyar Iskola, Óvoda és Cserkészet (BOSKOLA) 2000 októberében alakult meg Boston környéki lelkes szülők öszefogásának eredményeként.
A pedagógusok, cserkészvezetők 9:45-tõl 12-ig óvodai és iskolai foglalkozások, 12:15-től 14:30-ig cserkész foglalkozások keretén belül ismertetik, fejlesztik a magyar nyelvet és kultúrát a 3-18 éves gyerekek körében. A felszabadult légkörű, baráti hangulatban zajló korosztályokra bontott óvodai, iskolai és cserkész órák alatt a gyerekek magyar nyelvű énekeket, játékokat tanulnak, elsajátítják az írás-olvasás tudományát, megismerkednek a magyar történelem fontos eseményeivel, a magyar hagyományokkal. Az iskola és a cserkészet közötti időben (12-12:30) pedig remek alkalom nyílik magyar nyelvű könyvek kölcsönzésére.
A BOSKOLA megalakulása óta folyamatosan nő a programban résztvevő gyerekek/családok száma. Az elmúlt években 85-90 család 140-150 diákja vett rendszeresen részt a foglalkozásokon, akik kor és nyelvtudási szintjüknek megfelelően különböző csoportokban tanulnak. Az utóbbi években a korábban kísérleti jeleggel működő bölcsödei foglalkozás, valamint a felnőtt nyelvoktatás is állandó programmá nőtte ki magát.
A foglalkozásokat lelkes és képzett pedagógusok, cserkészek és szülõk vezetik társadalmi munkában. Az iskola a fenntartása érdekében minimális tandíjat kér azoktól a szülőktől, akik nem vállalnak tanítást. A hozzájárulások összege fedezi a termbérleti költségeket, és a foglalkozásokhoz szükséges eszközök beszerzését.
Az iskolába járó gyerekek és szüleik remek közösséget alkotnak.
Ennek köszönhetõ, hogy beindult a ma már több mint 1000 kötetbõl álló magyar nyelvû Kincskeresõ Könyvtár, hogy megalkotásra került az iskola alapszabályzata, logoja és hogy sikerült a gyerekek és a szülõk számára emlékezetes programokat (Mikulás, Karácsony, Farsang, Húsvét, Anyák Napja) szervezni.
A BOSKOLA nagy sikernek könyveli el, hogy azok a gyerekek, akik az iskola beindításakor csak értettek, de nem szólaltak meg magyarul, most már írnak, olvasnak és szerepelnek is az anyanyelvükön. Mindez azért olyan nagyszerű, mert az évi kb.20 másfél-két órás alkalom tulajdonképpen nem elegendő arra, hogy megfeleljen az anyanyelven való oktatás minden követelményének, mégis elérhetõ általa, hogy a gyerekekben kialakuljon egy magyar nyelvű közösséghez való tartozás igénye.