Konferencia - Boston 2020
Észak-Amerikai Magyar Óvodák III. Szakmai Értekezlete
és Tanítói Továbbképzés
Helyszín: Online (Zoom)
Központi téma: Módszertani hidak az óvoda és iskola között
Program
Szombat (szept. 19)
10.00 - 11.00 Dr Gőbel Orsolya: A fantázia hídjai
Az offline világ "nyári kertjében" kialakított fantáziajátékok és az online tér "téli kertjében” működtetett élő játékok közötti téralakítás, melyben a lélek jól érzi magát.
11.00 - 12.00
Kérdések és válaszok
Vasárnap (szept. 20)
10.00 - 11.00 Winkler Márta: Örömmel élni a gyerekek között
Tanítói gyakorlatomban fokról fokra értettem meg: a döntő az, hogy a gyerekek világához közel legyek. Tudatossá vált az a törekvésem, hogy a bennem lévő gyermeki látásmódot, szemléletet fel tudjam eleveníteni. Ne csak a felnőtt zárt világán keresztül tudjak kommunikálni, hanem a gyerek belső világához érzékeny közelségben is. Évek során erősödött meg bennem az a szemlélet, hogy a gyerekek képességeinek ne csak egy részét lássam, hanem az egész gyereket minél teljesebben ismerjem.
11.00 - 12.00
Beszélgetés
Jelentkezés
A regisztrációs díj: 15 USD (mindkét napot magában foglalja)
Regisztráció után email-ben küldjük a továbbképzésen való részvételhez szükséges linkeket.
Köszöntő
Szeretnénk folytatni és erősíteni a két évvel ezelőtt megkezdett szakmai munkát, a szakmai-emberi kapcsolatokat, az óvodapedagógusok és tanítók szakmai közösségének együttműködését.
Az idén a járvány miatt csak online tudjuk megrendezni ezt a különleges eseményt.
Ennek ellenére hisszük, hogy ez a helyzet lehetőséget nyújt arra, hogy még többen meghallgassuk Orsolya és Márta néni bölcs szavait.
Programunk két nap két módszertani előadást, interaktív workshopot.
Célunk az észak-amerikai hétvégi magyar óvodákban, iskolákban dolgozó önkéntes óvodapedagógusok és tanítók esetenként nehezen kezelhető és magyarul gyengén beszélő gyerekekkel való munkájának összefogása és segítése. Új tanítási lehetőségek, módszerek keresése a pandémiás időszakban.Érdekődés, további információ
Kérdés esetén nyugodtan forduljatok hozzám!
Varga Emese
szervező
email
Mobil: 508-517-5564
Meghívott előadók:
-
Winkler Márta
“Iskolateremtő” - A Kincskereső Iskola alapítója
https://winklermarta.com
Winkler Márta az első magyar alternatív iskola megalapítója mely a 21. században is eredményesen működik Budapesten a XI. kerület Fogócska utca 6. szám alatt. Nevelő-oktató munkájában ő a poroszos pedagógiai módszerrel szemben a gyermekközpontú szemlélet úttörője volt. Tanítói oklevelének megszerzése után a Váli úti Általános Iskola tanítója lett, ahol - a kor szigorúan szabályozott előírásaival szemben- felszedte a padokat, hogy a foglalkozások terét optimálisan alakíthassa ki. Sokat kísérletezett, kezdettől fogva részt vett Varga Tamás matematika-tanítási reformjában. Az alternatív alapokon működő Kincskereső Iskolát 1988-ban alapította meg. Előtérbe helyezi a tanulás nyugalmát, az érdeklődés fenntartását, az önálló munka szokássá válását, az ének-zene, a mozgás, a játék és a természetjárás beépítését is az iskola életébe.
Munkáját számos díjjal ismerték el: Beke Manó-díj, Apáczai Csere János-díj, Eötvös József-díj, Újbuda-díj, Budapestért-díj, Pásztóért díj és a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztje–díj büszke tulajdonosa lehet. Pedagógiájáról 1979-ben Péterffy András rendező elkészítette az Iskolapélda című dokumentumfilmet.
Winkler Márta: Magamról
Gyerekkori élményeim mintájára alapítottam iskolát. Ennek légköre alkotó-, teremtő- műhelyként él bennem. A vidámságot, a sokféle mozgást, minél színesebb életvitelt, életritmust kívántam az iskola mindennapi életébe beleszőni. Kiművelni a gyerekeket az öröm képességére, ahogy azt az én szüleim tették velem, és évek folyamán szokássá érlelni bennük az örülni tudást. Emellett a gyerekekben feltalálható lehetőségeket, "indításaikat" figyeltem, kutattam, s ha rádöbbentem azokra, féltve őriztem és hasznosítottam. A tudás átadásában, megszerzésében szigorú és következetes voltam, vagyok magamhoz is és a gyerekekhez is, hiszen a mai napig találkozom tanítókkal, hallgatókkal. Az együttélés szabályait, mindnyájunk kiegyensúlyozott életének alapját a nyugalmas, fegyelmezett és nagyon szeretetteljes légkörrel fogadtattam el a mindenkori gyerekekkel. Vallom, hogy a nekik való dinamikus iskolai élet megteremtése és kiteljesítése a pedagógus "kiművelő" erejétől függ. -
Dr. Gőbel Orsolya, PhD
pszichológus, egyetemi docens
http://gobelorsolya.hu
Oktatói munkáját a gyakorlati munka teszi teljessé, konzultáns óvodapszichológusként tevékenykedik, valamint a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikáján a Pszichológiai Ambulancián dolgozik.
Terápiás munkájában felnőttekkel egyénileg, gyermekekkel elsősorban csoportban foglalkozik. A gyermekekkel való munkájában kidolgozta, megalkotta a Szocioemocionális Pedagógiai Terápiát, mely a Varázsjátékok hétkötetes játékgyűjteményét használja a mindennapi óvodai és iskolai munkában, illetve terápiás helyzetekben.